TATANGALAR'dan Açıklama!

BÜTÜN ŞEHİR!

18 Mart 2018 Pazar günü oynanan Altay müsabakasının neticesinde, PFDK kararlarında açıklanan 1 maç seyircisiz oynama yasağı hepimizin malumudur. Sezonun bütününde oldukça kırılma noktaları yaşarken, kulübümüzün gelecek kaygısını da yaptığımız açık bildirilerde gerek kamuoyu gerekse de Sakaryaspor Yönetim Kurulu’na açıkça bildiri olarak deklare etmiştik. 

Geçmişten günümüze dair Tatangalar’ın duruşunu, görüşünü, bakış açısını Türkiye’nin her noktasında 28 yıllık tecrübemizle aktardığımızı düşünüyoruz. Bu nedenle hiçbir Tatanga geleceğe yönelik meyus olmasın. 

Bugün yine bize şampiyonluk yolunda çok önemli bir görev düşüyor: 
Söylemekten çekinmiyoruz ve her ne olursa sonucunda tribünlere/taraftara kesilen bu faturayı korkmadan üstlenmek istiyoruz. 01.04.2018 Pazar günü oynayacağımız “Konya Anadolu Selçukspor müsabakası için 10 TL fiyatında hatıra bileti” basılmasını ve ivedi olarak satışa çıkarılmasını Sakaryaspor Yönetim Kurulu’ndan talep ediyoruz. Belki bu mukadderatımıza yazılan kaçınılmaz sorumluluğumuzu, şehrin üstlenemediği mali yükümlülüğü yine şehrin bu mahir çocukları göğüs gerecektir. 

Yasak zihniyetlerin, deplasman fobisi olan lobilerin, tribünleri ayan beyan kasvet olarak gören beyinlere yakın zamanda şafakta baskın yapacağız. Üç tarafı deniz, dört tarafı acı olan bu ülkede tribünler midir sorun bunu anlatacağız! Yılmadan! Güzel kelimeler tribünündesiniz arkadaşlar, savaşın.

Bu bağlamda Pazar günü saat 12:00’da RÜSTEMLER’de bütün aracı olan herkesin konvoy için hazır olmasını ve imkanı olan herkesin meşale alarak RÜSTEMLER tesislerine gelmesini önemle rica ediyoruz. Tesislere gelemeyen renktaşlarımız için saat 13:00’da takımımızın stada giriş yapacağı yerde toplanmaları konusunda bilgilendirmek isteriz.

Haber salınız şehrin sakinlerine, bu sızılı nehir şehrin tüm sessizlerini, Sakaryaspor’a dilsiz kalanları yutacaktır. Bilginize erozyon olsun hemşerim!

Saygılarımızla,
TATANGALAR.